1

Téma: Projekt Vintage je za dveřmi!

Vážení hráči a přátelé serveru,

nový školní rok je již měsíc v plném proudu, po celý rok bylo nahráno spousta resetů a hodin strávených ve hře. Během nich jsme přemýšleli, jak bychom mohli co nejlépe reflektovat potřeby a přání hráčské komunity. Proběhla taktéž anketa, ve které jsme se ptali na Vaše preference. Na jejich základě jsme se rozhodli, že podnikeme krok, na který jsme původně ani nepomýšleli. Vyslovili jste se značně proto, že byste uvítali něco na způsob pomalejší hry a starší verze hry.

Pracujeme pro Vás od léta na dalším podružném projektu, který by tohle a další prání vyplnil. Nyní už jsme se dostali dále a můžeme oznámit, že plánujeme brzy spustit opět projekt DaeMU Vintage. Momentálně probíhá interní test, již brzy ale bude otevřen veřejný test nového serveru. Pokud vše půjde podle plánu, rádi bychom spustili test ve veřejném režimu již příští sobotu, tedy 07.10.2017! Vše je tedy opravdu za dveřmi.

Na co se můžete těšit?
Jak již bylo zmíněno, snažili jsme se vyslyšet, o co jste delší dobu volali. To znamená půjde o server, který bude doplňovat to, čím disponuje hlavní server DaeMU Classic. Půjde o něco pomalejší a konzervativněji laděnou verzi hry. Zároveň bude úplně jinak fungovat filosofie herních itemů, progresu ve hře, platidel a možnosti zisku itemů například za herní podporu. Chtěli bychom, aby server vytvořil vhodný komplement do tandemu služeb, které jako portál DaeMU nabízíme. Ve zkratce se můžete těšit na:

- Verzi hry Season 3, expy 299x, drop 50%
- Maximální reset klasicky 303
- Důraz kladen na obtížnější získávání top itemů, největší výhodu bude mít postup ve hře a nově vybrané eventy - jak ve hře, tak i ze strany DaeMU Teamu - itemy budou mít větší cenu, bude o co bojovat až do konce životního cyklu dané postavy
- Lépe promyšlené herní eventy, většiní motivace účastnit se jich + eventů ze strany DaeMU Teamu
- Vybrané funkce hry, které standardně na Season 3 neexistují
- Konzervativnější a odlišný způsob fungování postav, kdy bude více záležet na taktice a skillu hráče

Jaký je plánovaný postup?
Rádi bychom již příští víkend spustili veřejný test a podle toho, jak se bude dařit, tak v průběhu října spustit oficiálně nový server. Budeme v tomto naprosto nadšení, pokud nám pomůžete na testu doladit věci a přidat se k vyvrcholení přípravných prací.

Kde dostanete více info?
Prosíme, zůstaňte naladěni a připraveni na další informace v průběhu týdne, budeme Vás informovat na webových stránkách serveru a zde na foru. Prosíme, řekněte o veřejném testu přátelům, které znáte a o kterých víte, že preferují právě starší verze hry. Naší ankety se zúčastnily stovky z Vás a věříme, že reflektovat ji nebylo nadarmo.

Těšíme se na Vás!
vaše DaeMU

“Not all those who wander are lost.”  (- J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring)

Milí hráči, moc se omlouvám za svoji neaktivitu. Pokud je nějaká zpráva, email nebo žádost, kterou jsem Vám delší dobu nezpracoval a nestane se tak nyní (21.08.2018), chtěl bych Vás požádat, abyste mi ji přeposlali na support@daemu.cz. Je možné, že jsem ji přehlédl. Moje aktivita bude nyní v normálu a vše, co bylo zameškáno, bude napraveno. Ještě jednou se velmi omlouvám, mrzí mě všechny komplikace, které jsem přidělal.

2

Re: Projekt Vintage je za dveřmi!

Drazí přátelé,

děkujeme za zájem a důvěru, kterou jste nám během týdne projevili, kdy jsme měli e-mailovou schránku vskutku až zasypanou různými dotazy ohledně Vintage a detailů, které buď zatím nevyplynuly, anebo je nechceme veřejně specifikovat, protože ještě nejsou zcela uzavřeny nebo potvrzeny.

Nicméně, to co víme, jsou pokračující práce na přípravě serveru, ale i webového rozhraní. Původně jsme měli optimististický odhad na dnešní den, bohužel se ukázalo, že byl optimistický až moc. Práce na klientovi a webu si vyžádají nějaký další čas a neradi bychom server otevírali, aby hráči třeba nemohli resetovat. Proto jsme se rozhodli veřejný test odsunout o nějakou chvíli. Osobně očekávám, že by to nemuselo být více, než třeba 2-3 dny, je dost možné, že se to stihne i dříve.

Zůstaňte naladěni, velmi brzy přineseme další informace o tom, jak server bude fungovat a jaká je obecná filosofie. Necháme Vás nahlédnout i do podrobnějších věcí a představíme, kdo se o Vás bude starat. Zároveň samozřejmě dáme vědět, jak bude známo, kdy by mohl být veřejný test.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezký zbytek víkendu!
váš DaeMU team

“Not all those who wander are lost.”  (- J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring)

Milí hráči, moc se omlouvám za svoji neaktivitu. Pokud je nějaká zpráva, email nebo žádost, kterou jsem Vám delší dobu nezpracoval a nestane se tak nyní (21.08.2018), chtěl bych Vás požádat, abyste mi ji přeposlali na support@daemu.cz. Je možné, že jsem ji přehlédl. Moje aktivita bude nyní v normálu a vše, co bylo zameškáno, bude napraveno. Ještě jednou se velmi omlouvám, mrzí mě všechny komplikace, které jsem přidělal.

3

Vážení hráči,

děkujeme Vám za přízeň, kterou jste věnovali projektu Vintage a za mnohé emaily, které nám přišly. Zároveň se chceme znovu omluvit za pozdržení spuštění veřejného testu od toho prvotního odhadu, který se ukázal až moc optimistický.

To ovšem neznamená, že jsme na Vintage zanevřeli. Celý týden jsme pro Vás usilovně pracovali, za sebe mohu zmínit, že jsem toho moc nenaspal, abych dotáhl, co chybí a udělal ještě něco nad rámec toho, co jsme původně před začátkem testu chtěli mít realizované. Nyní se tyto práce chýlí do samotného konce a lze být jasnější.

Plánujeme, že během dnešního dne dokončíme vše potřebné a že ještě dnes bude spuštěn veřejný test DaeMU Vintage 2017. Nejraději bych napsal pevný čas, ale asi čím dříve tím lépe. S ohledem na hromadu další práce, co dneska musím řešit, bychom mohli očekávat, že termín okolo 19:00 až 20:00 by mohl být reálný. smile

Jak to proběhne a co očekávat? Ve zkratce zveřejníme herního klienta a informace o tom, jak se na testovací server registrovat. Ještě před spuštěním testu pro Vás chystám detailnější pojednání o tom, kam s Vintage směřujeme a proč budeme dělat, to co budeme dělat. Zkrátka chceme, abyste měli jasnější představu a abychom společně mohli testovací periodu překutit v doladění serveru s jednotnou optikou.

Těšíme se na Vás, zatím přejeme hezkou sobotu! Užijte si nádherný den, než se vrhnete na Vintage! smile

za DaeMU Team
Zeus, administrátor serveru

4

Veřejný test byl spuštěn! smile

Více viz: http://forum.daemu.cz/post/33006/#p33006
Anebo: https://www.daemu.cz/info/vintage-2017/