1

Téma: UPDATE LIST - aneb co je nového

Vážení hráči,

do následujících řádků budeme postupně a pravidelně dávat informace o tom, co se podařilo pokročit, změnit, aplikovat, opravit ... zkrátka udělat jako postup na dokončení serveru a příprav na ostrý start. Doporučujeme seznam sledovat, abyste byli v obraze a prosíme zároveň, abyste oznámené věci testovali a reportovali! To znamená i když jsou OK, i když jsou KO. smile

Neděle, 15.10.2017, k 08:00:
- Aplikovány do hry byly další pokroky v překladu hry do češtiny
- Byly opraveny zjištěné chyby v dropu z určitých boxů

“Not all those who wander are lost.”  (- J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring)

Drahý hráči! Pokud máš nějaký problém, který potřebuješ řešit, první zklidni emoce. Není jednodušší cesty, než napsat e-mail, zeptat se, rozebrat to a v klidu vyřešit. Vypjaté situace, hádky, nadávky a vyhrožování ještě nikoho neusmířily. Díky za zvážení!

2

Re: UPDATE LIST - aneb co je nového

Ahojte, během týdne samozřejmě proběhlo více změn, ale dávám další seznam věcí, je toho více.

Pondělí, 23.10.2017, k 05:00:
- Byla upravena a nadefinována síla vybraných bossů v eventech
- Byla upravena a nadefinována síla mobů v eventech jako BC, CC, DS, CW, Kantru event
- Byla upravena síla mobů v invazích
- Byl upraven a nadefinován drop itemů z mobů napříč spektrum všech normálních map
- Byl upraven a nadefinován drop itemů z mobů v Blood Castle
- Přidány byly některé fleky do hry, zejména za zmínku stojí Stadium a Kalima mapy
- Aplikovány další pokroky v překladu hry do češtiny
- Opraveny zjištěné chyby v překladu

“Not all those who wander are lost.”  (- J.R.R. Tolkien, The Fellowship of the Ring)

Drahý hráči! Pokud máš nějaký problém, který potřebuješ řešit, první zklidni emoce. Není jednodušší cesty, než napsat e-mail, zeptat se, rozebrat to a v klidu vyřešit. Vypjaté situace, hádky, nadávky a vyhrožování ještě nikoho neusmířily. Díky za zvážení!

3

Ahojte, dobré ráno,

psal jsem to do jednoho topicu, ale napíšu to i sem, přes řadu problémů se mi podařilo konečně nahrát aktualizované moby, snad se podří ještě dořešit nějaké fleky. Ale síla mobů, expy z mobů a drop v mapách by měl být řešený.

Pro info všem, kdo to čtete, dávám zcela transparentně to, že těch problémů se vyrojilo tak strašně moc, že řešíme  úzkém vedení, co budeme dělat a jak budeme situaci řešit. Možná budeme donuceni zkusit nové jádro serveru, případně bychom vás informovali. V současné době ale je server konceptuálně ve stavu, kdy je tolik zatím neřešitelných věcí, že není reálné jej spustit naostro. Kdyby ty věci byly řešitelné, samozřejmě je doladím co nejdřív. smile Ale budeme hledat cestu dále ...

S pozdravem, Zeus

4

Ahojte, do hry přibyly nějaké další fleky a moby, jak jsem dával vědět. Především ale dávám navědomí, že zdlouhavá a několikakroková (bohužel) implementace nového jádra, které bude řešit nepřekonatelné problémy, o kterých jsem opakovaně psal, se blíží snad konečně do cíle. Je dost velká šance že ještě tento víkend poběžíme, tak se nalaďte! smile

Zároveň jsem trochu poskládal věci na foru, vytvořil nová vlákna. Mimojiné o požádání o výbavu do hry. Tak toho využijte. Jakmile bude nové jádro, projdeme ty různé návrhy a reporty a promažeme to.

5

Ahojte, bohužel místo Vintage jsme o víkendu řešili trochu jiné problémy. Zatím jsem provoz testserveru spustil znovu, abyste si mohli zahrát. Mám přislíbeno se tomu dnes opět věnovat, tak doufám, že se posuneme někam dále. Jak vidíte, i dnes bdím. smile

6

Vážení hráči, omlouvám se, ale z důvodů nutných prací na serveru souvisejících s postupem veřejného testu bude provoz testovacího serveru během dnešního dne omezený. Očekáváme, že se podaří vrátit do normálu kolem poledne, berte to spíše jako odhad prosím.

Díky za pochopení!

7

Drazí přátelé,

během vánočních svátků jsme rozhodně nezaháleli a na světě je další veliký posun. Brzy Vás o něm budeme podrobně informovat, zatím pracujeme dále. Držte nám palce, aby se již konečně zadařilo (není to první, druhý ani třetí pokus), říkal jsem si ale, že se musím s novinkou podělit, protože z e-mailů vím, že na ni nejeden z Vás čekáte. smile

Hezký zbytek vánočního volna a pokud možno co nejvíce klidu i v těch 3 dnech práce, co jsou před námi! Pokud se vše bude dařit podle plánu a půjde hladce, snad i ještě do Silvestra byste se mohli dočkat.

Zeus

8

Potvrzuji dobrou prognozu a vývoj událostí, zůstaňte naladěni. V noci jsem pro Vás dělal na novém jádru, dneska budeme pokračovat. smile

9

Krásné poledne všem, kteří se zajímáte o Silvestra. Během posledních dvou dní jsem dále pokročil s přípravou nového jádra, které se opravdu zdá velmi nadějné. Od října, kdy jsme koketovali s první verzí hry, jsem ještě nebyl optimističtější. smile

Vzhledem k tomu, že mám dneska ještě docela dost práce, nedokážu říct, zda se mi podaří vše dodělat tak, abychom to někdy v noci dávali dohromady. Proto můžete Silvestra strávit nějakým jiným způsobem a těšit se na to, že již brzy po Novém roce pojedeme v testu dále a věřím, že se vše zdárně dotáhne do dobrého konce.

Pokud byste měli nějaké nápady na Vintage do nastavení, co třeba na původním jádře chyběly, tak mi je prosím klidně dneska pošlete na zeus@daemu.cz. Mrknu se na ně a pokud budou realizovatelné, tak je zkusíme zakomponovat.

Díky za trpělivost, přeji hezký poslední den roku a jen to nejlepší do toho nového!
Z

10

Vážení hráči, podařilo se mi zase dneska pohnout s nějakými věcmi a mám dobrou zprávu v tom, že se právě snažím dokompilovat klienta pro interní potřeby a brzy bude následovat i verze pro veřejný široký test. Dnes se mi zde podařilo setrvat až tak dlouho, tak uvidíme, jak to půjde dále. smile

11

Ahojte, vím, že jsem to psal již minulý týden, ale musel jsem se kvůli evidentně špatně udělaným změnám vrátit o docela velký krok zpět. Zabýval jsem se Vintage vlastně celý víkend, jak to jen šlo. Dnes během večera se pokusíme dopřipravit práce a věřím, že od zítřka se vrhneme na rychlé ověření v rámci interního DaeMU Teamu a potom už se můžete konečně těšit na jádro veřejně! smile

Možná to vypadá, že se ty věci zpozdily, ale některé věci připravujeme paralelně a věříme, že pokud se test vyvine pozitivně, tak už to nebude dlouho trvat. Rozhodně ale mohu říct, že to vypadá velmi nadějně, tohle nové jádro. Tak nám držte palce!

12

Vážení hráči a přátelé,

předpokládám, že jste již tuto informaci prostřednictvím informační sekce na webu a foru i prostřednictvím infoemailu pochytili. Každopádně dovolím si i zde zopakovat nejaktuálnější a hlavně nejvýznamnější vyjádření v souvislosti s projektem Vintage.

Sledovali jsme spolu s námi, jak jsme se pokoušeli zprovoznit paralelní projekt a vzalo nám to opravdu hodně času, úsilí a nervů - alespoň za sebe tak mohu mluvit. O to více mě mrzí, že musíme konstatovat, že příprava Vintage byla odložena na neurčito takzvaně k ledu. Bohužel toho času je tak stršně málo, že není možné dělat dvě věci špatně, ale raději jednu lépe.. Chtěl jsem napsat pořádně, ale určitě všichni víte, že by to chtělo mnohem více času.

Zatím nemáme žádné plány, kdy třeba přípravy obnovit. Pokud bude více času nebo speciální impuls, server je docela dost rozpracovaný. Je možné, že jej třeba ke konci roku oživíme, kdo ví. Případně se nechte překvapit. V tuto chvíli jsme ovšem nucení se vážně soustředit na hlavní server. Pokud zvažujete, zda hrát další postavu, určitě ano! Není lepší čas, než si hru užít se vším všudy. Zatím nemáme žádný wipe připravený ani rozpracovaný, takže je ještě hromada času. Bude lepší přinést novinky a vylepšit hlavní projekt, než se lopotit s druhým, když ani jeden nepoběží dostatečně dobře.

Díky za pochopení a trpělivost i pomoc!
Zeus, administrátor serveru